Dom i Wnętrze

Taras połączony z wejściem do domu – propozycje aranżacji

Wykreowanie miejsca do odpoczynku w czasie lata jest dzisiaj niezwykle proste. Dysponując ogrodem czy tarasem, możemy stworzyć miejsce do relaksu, podejmowania gości czy też przestrzeń odpowiednią do podawania posiłków. Jak zaprojektować taras połączony z wejściem do domu? Jakie meble i dodatki wybrać?

Taras połączony z wejściem do domu – wybieramy meble

Kluczem do ciekawej aranżacji są meble tarasowe. Szeroki wybór kompletów sprawia, że możliwe jest dopasowanie mebli do własnych potrzeb. olbrzymim zainteresowaniem cieszą się meble technorattanowe – są one projektowane zgodnie z najnowszymi trendami, odznaczają się wysoką odpornością na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne. Atutem kolekcji technorattanowych jest szeroki wybór elementów – dzięki temu bez trudu możliwe będzie wykreowanie kącika wypoczynkowego, kawowego czy też letniej jadalni. Niebanalną formą aranżacji przestrzeni są fotele wiszące w kształcie kokonu. Ten rodzaj mebla z pewnością przyciągnie wzrok i sprawi, że taras połączony z wejściem do domu zyska na estetyce. Meble technorattanowe oparte są na lekkich, albuminowych stelażach – malowanie proszkowe sprawia, że konstrukcje są zabezpieczone przed wilgocią i korozja.

Taras połączony z wejściem do domu i meble modułowe

Oryginalnym pomysłem na zaaranżowanie przestrzeni tarasowej są meble modułowe. Kolekcje takie składają się z kilku elementów, które można wykorzystywać na dwa sposoby: oddzielnie lub osobno. Fotele mogą być łączone ze sobą przy pomocy niewielkich złączek, dzięki czemu kilka mebli zmienia się w wygodny szezlong czy kanapę. Meble modułowe to świetna opcja dla osób kreatywnych – dzięki nim możliwe jest zaprowadzanie zmian w przestrzeni wypoczynkowej, kiedy tylko przyjdzie taka ochota.