Dom i Wnętrze

Stoły z blatem z drewna: naturalny urok w kuchni

Kuchenny stół jest jednym z ważniejszych elementów wyposażenia przestrzeni uważanej za serce domu. Tutaj bowiem gotujemy, spotykamy się z rodziną i znajomymi, nie tylko celem wspólnego spożywania posiłków. Praktyczny stół do kuchni pozwala na komfort przyrządzania rozmaitych dań i jest miejscem zacieśniania rodzinnych więzi. Dlaczego warto postawić na stół z drewnianym blatem?

 

Drewniany blat jako serce kuchni

Wybrany stół do kuchni ma za zadanie posłużyć jej przez długi czas. Liczy się zatem jego dopasowanie pod względem jakości wykonania oraz zastosowanych materiałów, a także rozmiaru, kształtu czy estetyki. W końcu kuchenna aranżacja powinna być spójna, ciekawa, zachęcająca, a do tego domownikom zależy nam tym, aby było tu klimatycznie.

Kuchenny stół z drewnianym blatem wprowadza do tego wnętrza ciepło i wrażenie przytulności. Ten naturalny surowiec jest niezwykle efektowny, trwały i sprawia, że kuchnia staje się urokliwa. Nie można mu również odmówić tak ważnych walorów praktycznych.

Zalety drewnianego blatu w kuchni

Drewniany blat, w który wyposażone zostają nawet niewielkie stoliki do kuchni, zapewnia pełen komfort użytkowania. Właściwie zaimpregnowany i odpowiednio pielęgnowany, zachowuje swój urok i niepowtarzalną estetykę przez bardzo długi czas.

Mały stolik do kuchni może posłużyć jako dodatkowe miejsce do przechowywania. Sprawdzi się także w roli mebla, przy którym domownicy zasiadają do porannej kawy. Niewielkie rozmiary pozwalają na znalezienie dla niego miejsca nawet w skromnej i niewymiarowej kuchni.

Łączenie tradycji z nowoczesności

Stół z drewnianym blatem łączy tradycję z nowoczesnością. Z jednej strony mamy do czynienia z klasycznym w swym wydaniu meblem, który kojarzymy z kuchniami, ale i jadalniami, a nawet salonami. Traktujemy jako obowiązkowy element wyposażenia, zapewniając komfort wszystkim domownikom. Z drugiej strony możemy wybierać wśród stylowych i nowoczesnych stołów, zarówno małych, jak i dużych, o ciekawej kolorystyce, detalach i łączeniach z innymi materiałami, które pozwalają na uzupełnienie wymarzonej aranżacji kuchni.

Twórz unikalną atmosferę w kuchni

Wybierz biały stół do kuchni, jeśli chcesz ją uczynić jasną, efektowną, nowoczesną, a zarazem łączącą urok z minimalizmem. Postaw na stylowy stół rozkładany, przy którym zasiądą licznie przybywający domownicy i goście, aby stworzyć miejsce przyjazne i zachęcające do spotkań przy aromatycznych daniach.

Niezależnie od rozmiaru, kształtu czy stylu wybranego stołu, ten o drewnianym blacie wprowadzi naturalny akcent, który jest idealną propozycją zarówno do skandynawskich, sielskich, prowansalskich, jak i industrialnych wystrojów kuchennych.