Dom i Wnętrze

Blaty do mebli kuchennych – propozycje i inspiracje

Zaprojektowanie wygodnej i eleganckiej kuchni nie jest dzisiaj wyzwaniem. Poza eleganckimi meblami oraz dekoracjami, warto również wybrać praktyczne blaty do mebli kuchennych. Okazuje się, że wybór blatu może nie być taki łatwy – szeroki wybór materiałów sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji jest często niemożliwe.

Blaty do mebli kuchennych – jaki produkt wybrać?

Kuchnia powinna być przestrzenią, gdzie gotowanie i przygotowywanie posiłków przychodzi nam z łatwością. Odpowiednio zaprojektowane wnętrze pozwoli na przechowywanie wszystkich przyborów kuchennych, ale też na to, by cieszyć się elegancką przestrzenią. Szukając inspiracji na zabudowę takiej przestrzeni, warto postawić na nowoczesne meble na wymiar. Takie rozwiązanie pozwoli na wykorzystanie pełni potencjału przestrzeni i nadanie jej charakteru. Meble na wymiar pozwolą na zabudowanie kuchni aż pod sam sufit, dzięki czemu zyskuje się jeszcze więcej przestrzeni do przechowywania. Elementem, którego nie może zabraknąć w nowoczesnych kuchniach są blaty do mebli kuchennych. Z czego są one dzisiaj robione?

Jak tworzone są blaty do mebli kuchennych?

Nie ma wątpliwości, że blaty do mebli kuchennych to element, który wpływa zarówno na estetykę, jak i funkcjonalność danego wnętrza. Wybór blatu nie powinien być przypadkowy – blat musi być przede wszystkim trwały, zabezpieczony przed ścieraniem, wilgocią. Blaty do mebli kuchennych tworzy się dzisiaj głównie płyt wiórowych pokrytych laminatem. Rozwiązanie to łączy wysoką odporność zastosowanych tworzyw oraz atrakcyjną, niewygórowaną cenę. Szeroki wybór laminatów pozwoli na idealne dopasowanie blatu do wystroju kuchni. Drugą propozycją jest naturalne, lite drewno – blaty tego typu wprowadzają przytulną atmosferę, świetnie komponują się z meblami w stylu rustykalnym czy loftowym. Dostępne są również blaty kompozytowe, z płytek oraz z kamienia.