Znajdź nowoczesne pergole tarasowe, które wzbogacą przestrzeń tarasu!

Znajdź nowoczesne pergole tarasowe, które wzbogacą przestrzeń tarasu!

Nawet krótka chwila na przydomowym tarasie jest w stanie ukoić nasze nerwy, pozwala się zrelaksować. Odpowiednie zaaranżowanie tej przestrzeni może być strzałem w dziesiątkę, jeśli cenimy bliskość natury oraz możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu. Aby jednak odpoczywać bezpiecznie powinniśmy zabezpieczyć się przed silnym działaniem promieni słonecznych. W jaki sposób to zrobić?

Zamiast parasola ogrodowego…

Do niedawna to parasole ogrodowe chroniły nas przed słońcem – parasole mogliśmy ustawiać zarówno w naszych ogrodach, jak i na tarasach. Z czasem okazało się jednak, że to zdecydowanie za mało, kiedy na tarasie wypoczywa kilka osób. Obecnie do wyboru mamy znacznie więcej – nowoczesne pergole tarasowe weszły przebojem na polski rynek i skutecznie zastąpiły niewielkie parasole, dając nam wiele upragnionego cienia. Czym są pergole i jak są budowane?

Pergola wznoszona na aluminiowych profilach

Pergola to interesująca alternatywa dla parasoli ogrodowych – dzięki niej zadaszymy wybraną część tarasu przy minimalnej ilości podpór. Konstrukcja tarasoli wznoszona jest na profilach aluminiowych malowanych proszkowo – dzięki temu są one zabezpieczone przed pojawianiem się rdzy. Kolor konstrukcji wybiera klient z palety ponad 200 klasycznych barw lub kolorów drewnopodobnych. Konstrukcja posiada wewnętrzny system odprowadzania wody oraz jest odporna na podmuchy wiatru dochodzące nawet do 120 km/h.

Zadaszenie tarasoli pod lupą

Dachy tarasoli tworzone są na kilka sposobów – najpopularniejszym są jednak zadaszenia lamelowe, wykonywane z aluminiowych lameli obracających się o 135 stopni. Lamele są zabezpieczone przed wilgocią, nie nagrzewają się, a poprzez kontrolę ich ustawienia użytkownik może zwiększać cyrkulację powietrza pod tarasolą. Drugi rodzaj zadaszenia to dachy z materiałów poliestrowych, odpornych na promieniowanie UV, wilgoć czy wnikanie brudu.

Komplety ogrodowe dl
Silnik Stirlinga –
Rate This Article:
http://dicetheatreonice.org http://lekkie-pioro.pl https://woco.pl