Urządzanie kuchni – rodzaje zlewozmywaków

Urządzanie kuchni nie zawsze jest proste i wymaga starannego rozplanowania przestrzeni. Ważne są nie tylko odpowiednie meble kuchenne, ale przede wszystkim dodatkowe wyposażenie, z którego korzystamy na co dzień. Jednymi z najważniejszych są kuchenki i zlewozmywaki.

Jaki materiał wybrać?

Wszystko zależy od naszych preferencji. Niektóre zlewozmywaki będą bardziej odporne na zniszczenia, inne łatwiej utrzymamy w czystości. Na rynku dostępne są m.in. zlewy kuchenne wykonane ze stali emaliowanej, szlachetnej, z syntetycznych granitów, a także zmywaki ceramiczne czy z tworzyw sztucznych.

Jedna czy dwie komory?

Zlew z dwiema komorami jest bardziej funkcjonalny, pozwala na wygodniejsze mycie naczyń i zazwyczaj wyposażony jest także dodatkowo w ociekacz. Zajmuje jednak dużo miejsca, dlatego polecany jest przede wszystkim w dużych kuchniach. W małych spokojnie wystarczą zlewozmywaki jednokomorowe.

Nakładany czy wbudowany?

Zlewozmywak powinniśmy dopasować od mebli. Do zamontowania nakładanego potrzebna będzie szafka bez blatu i to rozwiązanie doskonale sprawdzi się przede wszystkim w małych kuchniach. Największą popularnością cieszą się jednak obecnie zlewy wkładane, które montuje się na wyciętym odpowiednio blacie. W sklepach znajdziemy także trzecią grupę – zlewozmywaki podbudowane, inaczej nazywane podwieszanymi. Montuje się je od dołu, poprzez wycięcie w blacie.

FOLLOW US ON:
Najważniejsze dobro
Jakie oświetlenie w
Rate This Article:
http://robobat-polska.pl http://multi-mac.pl/nauka-samodzielnego-jedzenia-krotki-poradnik-dla-rodzica/ http://datasolutions.com.pl/jak-sie-pozbyc-cellulitu/