Stwórz dla dziecka miejsce do nauki!

Rodzice wychowujący dziecko w wieku szkolnym powinni zapewnić mu odpowiednio przystosowane miejsce, gdzie będzie ono mogło odrabiać zadania domowe, przygotowywać się do sprawdzianów, czytać lektury. Taki kącik nie musi być duży – ważne jest jednak, aby był on przygotowany z głową. Od czego zacząć?

W jakim miejscu ustawić biurko?

Podstawą jest znalezienie odpowiedniego miejsca. Zazwyczaj miejsce do nauki ma znaleźć się w pokoju dziecka. Biurko powinno być ustawione przy oknie lub w taki sposób, aby naturalne światło mogło oświetlać biurko przez jak najdłuższą część dnia. Wybór biurka również nie będzie prosty. Producenci oferują biurka młodzieżowe w szerokiej palecie kolorów i z dodatkowymi opcjami: szufladami, półkami. Biurko powinno być wykonane z trwałego materiału – odpowiednie okażą się płyty meblowe pokryte laminatem. Po postawieniu biurka możemy zadbać o dodatki: tablice korkowe lub magnetyczne, pojemniki na przybory biurowe.

Poza biurkiem dziecko musi posiadać także wygodny fotel – kupmy model obrotowy, z możliwością regulowania wysokości siedziska. Taki fotel będzie mógł służyć przez kilka lat bez względu na wzrost dziecka! Zwróćmy uwagę na tapicerowanie fotela – tapicerka powinna być wytrzymała i wykonana z grubych włókien.

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Zanim za dach, weźm
Sposób na dobry sen
Rate This Article:
http://jnbfgk.com/technorattanowe-modulowe-meble-ogrodowe/ http://aaron.net.pl http://defendingwisconsin.org