Sposób na dobry sen

Sen jest niezbędnym elementem naszego życia. Dzięki niemu regenerujemy siły organizmu i mamy możliwość dalszego działania. Zbyt krótki sen lub często przerywany negatywnie wpływa na nasze samopoczucie. Głównie powoduje zmęczenie, brak humoru, bóle głowy, kłopoty z koncentracją oraz spadek odporności organizmu. Ponadto kłopoty ze snem są widoczne także na naszym ciele – przede wszystkim na twarzy – przekrwione oczy czy też spuchnięte powieki.

Rytm i długość snu

Niezwykle ważne jest zachowanie regularnego rytmu snu, stała godzina pójścia spać sprawi, że nasz organizm przyzwyczai się i będzie efektywnie wykorzystywał czas snu. Są osoby, które potrzebują około 4 godzin snu, większość z nas jest wypoczęta po około 8 godzinach.

Aranżacja sypialni

Większość z nas już wie, że odpowiednie urządzenie pomieszczenia, w którym śpimy wpływa na komfort snu oraz efektywność wypoczynku. Istotne jest dobranie odpowiednich kolorów oraz wyposażenia. Wygodne łóżka drewniane z właściwie dobranym do naszej postawy materacem sprawią, że bóle kręgosłupa oraz karku nie będą nam dokuczać. Szczególna uwagę należy także zwrócić na oświetlenie pomieszczenia oraz dostęp do świeżego powietrza. Zaleca się zakup nawilżacza powietrza, który sprawi, że pomieszczeniu nie będzie tak sucho, szczególnie w okresie grzewczym.

FOLLOW US ON:
Stwórz dla dziecka
Jedzenie na świeży
Rate This Article:
http://mna-sf.org/czy-oswietlenie-na-taras-wplynie-na-nasz-poziom-komfortu/ http://adaptacjawnetrz.pl http://filaria.org