Plakat z mapą świata – pomysł na nietuzinkową dekorację mieszkania

Wiele osób mapę kojarzy przede wszystkim z lekcjami geografii. Jednak okazuje się, że mapy mogą mieć również inne oblicze. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się bowiem plakaty przedstawiające mapę świata.

Plakat inspirowany kartografią

Co ciekawe, mapa świata wcale nie musi prezentować wszystkim dobrze znanej planszy z podziałem politycznym. Wprawdzie takie plakaty są najpopularniejsze, ale niekoniecznie najciekawsze. W wielu sklepach znaleźć można plakaty z zabawnymi czy rysunkowymi mapami. To jeszcze nie wszystko, wybór jest bowiem o wiele większy. Plakaty z mapami dobrze prezentują się w różnych pomieszczeniach, ale na ogół spotkać je można w salonach czy pokojach dziennych.

Kolory, kolory, kolory

Zawsze dobrze sprawdzają się plakaty kolorowe. Mapa świata w wielu kolorach sprawia, że nawet stonowana aranżacja nabiera charakteru. Ciekawą propozycją są grafiki imitujące uliczne graffiti wykonane na ceglanym murze. Taki plakat doskonale wpisze się we wnętrza utrzymane w stylistyce industrialnej. Jeszcze inną propozycją są artystyczne mapy świata. Okazuje się bowiem, że plakat na ścianę może przypominać dzieło sztuki nowoczesnej w technice action painting. Dużą popularnością cieszą się także kompozycje geometryczne.

Klasyka przede wszystkim

Nie wszyscy są jednak miłośnikami nowoczesnych aranżacji. Dla nich przygotowane są więc mapy świata w wersji czarno-białej lub w sepii. Prawdziwą gratką dla fanów stylistyki retro i vintage są plakaty z mapami świata inspirowane starymi dokumentami, które ukazują wiedzę na temat kontynentów z wieku XV czy XVI. Wprowadzają one do wnętrz niepowtarzalny klimat. Efektowne są również wzory, które oprócz mapy przedstawiają też zabytkowe przyrządy miernicze.

Plakaty dla dzieci

W wielu sklepach znaleźć można obecnie również plakaty dziecięce. Mapa świata może bowiem przypominać także kolorowy rysunek. Taki plakat często łączy w sobie funkcję dekoracyjną i dydaktyczną. Warto przy tym pamiętać, że maluchy uczą się w specyficzny sposób. Dla małych dzieci przeznaczone są mapy z zwierzakami charakterystycznymi dla danego regionu. Większym dzieciom można zakupić mapy z zabytkami itd.

Kolorowy plakat z mapą świata na pierwszy rzut oka nie przypomina szkolnej pomocy dydaktycznej, ale może pomóc w nauce geografii. W końcu dzieci nie lubią nudy i poszukują ciekawych rozwiązań, które pobudzają ich wyobraźnię. Taka ozdoba świetnie prezentować się będzie w każdym pokoju dziecięcym.

Przeogromny wybór ponad 35 mln plakatów ma sklep internetowy Foteks. Warto tam zajrzeć jeśli planujemy mniejszą lub większą metamorfozę mieszkania!

 

 

Nowoczesne donice
Rate This Article: