Petuniowe szaleństwo w ogrodach

Na balkonach, na tarasach, na patio, na werandach – niemalże wszędzie pojawiają się piękne petunie. Kwiaty, których piękno w ostatnich czasach odkrywamy na nowo. Poruszają wyobraźnię. Wspaniale się prezentują i dekorują każdy zakątek domu czy ogrodu w lekkim i fantazyjnym stylu. Są doskonałe do ozdobienia strefy przejściowej pomiędzy wnętrzami a zewnętrzną stroną budynku.

Nie tylko w ogrodach

Niezwykły urok petunii wykorzystuje się nie tylko w prywatnych domach, ale też w restauracjach, pubach, kawiarniach czy hotelach. Wszędzie tam, gdzie na zewnątrz pojawiają się ekskluzywne meble ogrodowe, umieszcza się też ozdobne petunie. Nic dziwnego, zastępują one doskonale kwiaty w wazonach i nie wymagają ciągłej uwagi. Wystarczy elegancka kanapa do ogrodu czy narożnik, a do tego stolik i petunia w koszyku postawionym na zewnętrznym parapecie czy nawet przy schodkach. Tak tworzy się wyrafinowany styl miejsca, do którego goście z ochotą zawitają.

Japońskie kaskady

Przepięknie wyglądają japońskie odmiany petunii, czyli surfinie: różowe, fioletowe, białe. Spadające kaskadami na balkony czy tarasy czy po prostu na ścianę budynku. Kwitnące od maja do jesieni. Mogą osiągać nawet do 2 metrów długości. Pozwolą wyczarować rozmaite aranżacje: romantyczne, egzotyczne, rustykalne.

Niczym ślubne dekoracje

Wyjątkowo urokliwie prezentują się klasyczne petunie w białym kolorze. Wdzięk sam w sobie i lekkość. Koszyczki z białymi petuniami mogłyby ozdobić weselny ogród, w którym urządza się wytworne przyjęcie pod gołym niebem. Romantyczne i śliczne, nieco w angielskim stylu.

Cudowną ramą dla białych petunii stanowią donice technorattanowe w tym samym kolorze. Takie kwiaty zresztą mogą stać się elementem białej stylizacji tarasowej czy balkonowej, w której główną rolę odgrywać będą białe meble z technorattanu.

Lampy pokojowe do ka
Nowoczesne lampy sto
Rate This Article:
http://magicflvacation.com/znajdz-dobrego-adwokata/ http://hcfsc.org/najciekawsze-szkolenia-marketingowe-co-jest-teraz-na-czasie/ http://defendingwisconsin.org