Otulić dziecko miłością

Kiedy na świecie pojawia się maluszek, to mamy ochotę dać mu całą swoja miłość – otulić tę małą istotkę uczuciem, ogrzać i przytulać w nieskończoność. Takie uczucia nagle powstają między nami a tym malutkim człowieczkiem, w którego istnienie nadal nie możemy uwierzyć. Tymczasem on jest naprawdę i domaga się troski.

Ciepło emocjonalne i faktyczne

W dbaniu o noworodka czy niemowlę największą rolę odgrywa ciepło uczuć, które panują w rodzinie, które sprawiają, że maluszek czuje się bezpiecznie. Jednak należy zadbać także o ciepło w dosłownym sensie. W czym pomoże z całą pewnością milutki otulacz dla niemowlaka. Rzecz nowoczesna i tradycyjna zarazem, bo przecież zawijanie i otulanie to wręcz elementarna czynność, która wiąże się z troską o maleństwo zdane na naszą opiekę.

Istotna jest także temperatura utrzymywana w pomieszczeniu, w którym śpi czy przebywa dziecko. Nie powinno być tam za zimno, ale przegrzewanie też może bardzo zaszkodzić. W pokoju malucha temperatura nie powinna przekraczać 22 stopni Celsjusza. W nocy ta temperatura powinna być nawet o jeden czy dwa stopnie niższa, ale nie może spaść poniżej 18 stopni. W nocy wygodnym i bezpiecznym rozwiązaniem jest śpiworek.

Ciepło pod kontrolą

W dobrze urządzonym pokoju niemowlaka nie może zabraknąć takich rzeczy jak przewijak i mata na przewijak, komoda na artykuły do pielęgnacji, szafka na ubranka. Ale przyda się też termometr, o którym zapomina wielu rodziców. Kiedy mamy elektroniczną nianię, to najczęściej mamy od razu termometr i możemy monitorować temperaturę w pokoju dziecka z dowolnego miejsca w domu czy w mieszkaniu.

Na spacerku ciepło, ale nie za bardzo

Także podczas spacerów trzeba pamiętać o kontrolowaniu ciepła. Złota zasada brzmi: należy ubierać niemowlę w jedną warstwę ubrań więcej niż siebie. Nie wolno dopuścić do tego, żeby maluch zmarzł, ale też nie może się spocić.

Polski hip hop na pr
Ranking lustrzanek c
Rate This Article: