Oszczędzanie miejsca w domu

Nieruchomości wciąż są dość drogie. Bardzo rzadko młodego człowieka stać na kupno własnego domu czy nawet mieszkania. Zwykle takie inwestycje wiążą się z wieloletnim spłacaniem kredytu hipotecznego. Z tego powodu ludzie coraz częściej decydują się na kupno mieszkań o niewielkim metrażu. Są one znacznie tańsze. Ich urządzanie wymaga jednak pewnych sprytnych rozwiązań. Co można zrobić, aby niewielkie mieszkanie było wygodne i funkcjonalne? Jak zyskać w nim więcej przestrzeni?

Drzwi

Może wydawać się to dziwne, ale wiele miejsca pozwolą nam zachować odpowiednie drzwi. Klasyczne, uchylne modele zwykle zajmują sporo miejsca – trzeba wygospodarować przestrzeń, aby móc je swobodnie otworzyć. W niewielkich mieszkaniach, w których często poruszamy się między pomieszczeniami czasem przytrzymujemy je stoperami, aby nie musieć za każdym razem ich otwierać i zamykać. Warto zatem przemyśleć zakup drzwi przesuwnych. Kiedy je otwieramy, chowają się w ścianę lub nakładają na nią. Zazwyczaj jest to nie tylko ekonomiczne pod względem przestrzennym rozwiązanie, ale także estetyczna ozdoba naszego mieszkania. Wiele modeli tego typu drzwi znajdziemy w internecie. Warto wpisać w wyszukiwarkę drzwi szklane przesuwne Warszawa i odnaleźć model, który spełni nasze oczekiwania.

Wykorzystanie ścian

Przy niewielkim metrażu warto dobrze wykorzystać miejsce na ścianach. Wszelkiego rodzaju wieszane półki pozwolą nam na ułożenie niezbędnych książek czy innych przedmiotów i z powodzeniem zastąpią stojące szafki. Telewizor także możemy zamocować na ścianie.
Istnieją również rozwiązania dla rzeczy, które mogą zająć naprawdę dużo miejsca. Jeśli posiadamy w mieszkaniu rower i nie mamy możliwości postawienia go na balkonie lub w schowku, warto przemyśleć podwieszenie go pod sufitem albo powieszenie na ścianie za pomocą specjalnych uchwytów. Musimy liczyć się z tym, że ściana może się trochę ubrudzić, dlatego warto wcześniej zainwestować w farbę, z której brud łatwo się czyści.

Suszarka

W małych mieszkaniach czasem poruszanie się jest mocno utrudnione po praniu. Rozstawiona suszarka zajmuje bowiem bardzo wiele miejsca. Możemy je zaoszczędzić, jeśli zamontujemy w domu lub na balkonie sznurki, na których będziemy wieszać pranie.

Przegląd rzeczy

Posiadając niewielkie wnętrza, koniecznie trzeba przemyśleć, czy na pewno wszystkie przedmioty i sprzęty, które posiadamy są nam potrzebne. Nie mamy bowiem miejsca na zbędne rzeczy, zabierają nam one wyjątkowo cenną przestrzeń.
Warto zatem przyjrzeć się krytycznym okiem wszelkim posiadanym meblom, sprzętom i przedmiotom. Niepotrzebne możemy wyrzucić, sprzedać lub oddać. Po takim generalnym sprzątaniu na pewno poczujemy dużą ulgę.

Jest zatem wiele prostych sposobów na to, żeby zaoszczędzić miejsce, jeśli jesteśmy mieszkańcami niewielkiego lokum. Przede wszystkim przyjrzyjmy się posiadanym przedmiotom i pozbądźmy się tych, które nie są nam potrzebne. Wykorzystajmy także mądrze miejsce na ścianach. Pokoje zaś mogą oddzielać od siebie drzwi przesuwne, na które nie potrzeba wiele miejsca.

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Jedzenie na świeży
Oryginalne rozwiąza
Rate This Article:
http://zen-satori.org/remontujemy-kuchnie-jakie-meble-wybrac/ zobacz tu http://gosciniecmurckowski.pl