Niezbędne w każdym domu

Kupno mieszkania czy domu znacznie nadwyręża budżet. Często nie pozostaje więc wiele pieniędzy na urządzenie swoje gniazdka. Warto wówczas postawić jedynie na te elementy, które są nam absolutnie konieczne, początkowo zainwestować tylko w nie. Jakie to meble i sprzęty? Bez czego nie moglibyśmy się obyć?

Łazienka

Część niezbędnego minimum, które musi znaleźć się w każdym mieszkaniu umieścimy oczywiście w łazience. Toaleta, umywalka, wanna lub prysznic – to elementy, których nie może zabraknąć.
Jeśli jednak brakuje nam funduszy na wykończenie domu, a mieliśmy w planie urządzenie kilku łazienek, na początku możemy zagospodarować tylko jedną z nich. Jeżeli zaś planowaliśmy umieszczenie w łazience zarówno kabiny prysznicowej, jak i wanny, w pierwszym etapie urządzania domu wystarczy nam jeden z tych elementów.

Kuchnia

Niezbędne są także pewne meble kuchenne. Przynajmniej jedna szafka, do której będziemy mogli schować garnki, talerze i suche produkty. Lodówka, kuchenka, zlewozmywak – to również elementy niezbędne.
Na początku możemy natomiast zrezygnować na przykład z posiadania zmywarki. Z czasem ją dokupimy, jednak nie jest nam ona potrzebna w pierwszym etapie urządzania domu. Póki co świetnie zastąpi ją zlewozmywak. Meble kuchenne w pierwszym etapie urządzania domu możemy ograniczyć do minimum.

Sypialnia

Oczywiście, musimy mieć także gdzie spać. Czy jednak w sypialni od razu musi wylądować szerokie łoże małżeńskie?
Na samym początku, jeśli budżet jest mocno ograniczony, możemy spać na samym materacu, który położymy na podłodze. Dopiero w późniejszym etapie dokupimy do niego ramę, w którą włożymy materac.
Jeżeli posiadamy rozkładaną kanapę lub wersalkę, przez pierwszy okres możemy spać również na niej. Oczywiście, nie będzie to aż tak wygodne jak łóżko z prawdziwego zdarzenia, ale na czas przejściowy nada się znakomicie.

Oczywiście, jeśli nasz budżet jest napięty, nie inwestujemy również w pierwszej kolejności w elementy dekoracyjne. Możemy je z powodzeniem zostawić na później. Na początku zakupmy tylko niezbędne meble i sprzęty, bez których trudno się obyć.

Tekst powstał we współpracy z firmą Janmar

FOLLOW US ON:
Szafy wnękowe – n
Pokój dla nastolatk
Rate This Article:
http://defendingwisconsin.org http://poznajauditt.pl http://gosciniecmurckowski.pl