Zdrowie i Uroda

Niefortunny makijaż permanentny? Sprawdź, jak radzi sobie z nim laser pikosekundowy

Makijaż permanentny nie zawsze spełnia swoje zadanie. Nieprofesjonalnie wykonany, zamiast zdobić, może szpecić. Jeśli jesteś ofiarą nieudanego makijażu permanentnego, możesz rozważyć zabieg jego usuwania przy pomocy lasera pikosekundowego. Wyjaśniamy, czym wyróżnia się ta technologia.

Dlaczego laser pikosekundowy?

Ponieważ makijaż permanentny przypomina nieco tatuaż, do jego usuwania używa się tych samych laserów. Specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach wykorzystują w tym celu technologię pikosekundową. Jest to najmocniejsze i jednocześnie najmniej inwazyjne urządzenie służące do usuwania pigmentu, znajdującego się w skórze.

Zaletą lasera pikosekundowego jest to, że dzięki swoim parametrom umożliwia usuwanie makijażu permanentnego w różnych kolorach, również czerwonym, który stanowi problem dla laserów starszej generacji. Jego działanie opiera się na wywołaniu efektu fotomechanicznego, a nie fototermicznego, jak w przypadku innych laserów do usuwania makijażu permanentnego. Dzięki temu laser pikosekundowy działa szybko i skutecznie, ale nie przegrzewa skóry.

Usuwanie makijażu permanentnego laserem pikosekundowym

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej lub odpowiednio wykwalifikowanego kosmetologa. Najpierw odbywa się konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Następnie specjalista znieczula obszar poddawany zabiegowi. Najczęściej są to okolice oczu lub usta, które są szczególnie wrażliwe na ból, dlatego zastosowanie kremu znieczulającego jest bardzo pomocne. Dodatkowo, dla zniwelowania nieprzyjemnych doznań, laser pikosekundowy wyposażony jest w specjalny system chłodzący.

Laser pikosekundowy wysyła krótkie impulsy, które są w stanie rozbić pigment na bardzo drobny pył. Im mniejsze cząsteczki pigmentu, tym łatwiejsze stają się do usunięcia dla układu limfatycznego organizmu. W efekcie niechciany makijaż permanentny szybko traci swoją intensywność, a po serii zabiegów znika całkowicie, nie pozostawiając śladów w postaci blizn czy resztek barwnika.

Czy można usunąć makijaż permanentny całkowicie?

Działanie lasera pikosekundowego opiera się na sukcesywnym wypieraniu cząsteczek barwnika ze skóry. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie kilku sesji. Makijaż permanentny staje się z zabiegu na zabieg coraz mniej widoczny i w wielu przypadkach udaje się go usunąć całkowicie. Należy jednak pamiętać, że bezpośrednio po laseroterapii barwnik może nawet zwiększyć swoją intensywność. Dopiero po około 3 tygodniach traci swoją intensywność. Zazwyczaj potrzebne są przynajmniej dwa lub trzy powtórzenia, aby pozbyć się makijażu permanentnego na stałe. Ostateczną liczbę i częstotliwość zabiegów potrzebnych do uzyskania oczekiwanych rezultatów, ustala lekarz lub kosmetolog podczas konsultacji.

Skuteczność i szybkość usuwania makijażu permanentnego zależą od takich czynników, jak stopień nasycenia pigmentu czy kondycja skóry pacjenta. Na procesy regeneracyjne zainicjowane przez laser wpływ ma też styl życia. Negatywny wpływ na wypłukiwanie tuszu z organizmu mogą mieć: palenie papierosów, picie zbyt małych ilości wody, nadmierne opalanie skóry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o nowoczesnych zabiegach laserowych, wejdź na stronę Find Beauty Expert.

https://beesafe.pl/porady/ubezpieczenie-zdrowotne-bez-pracy/ https://beesafe.pl/porady/auto-miejskie-do-15-tys-zlotych/ https://abweb.com.pl/taras-w-zimie-dlaczego-nie-tajniki-efektywnego-ogrzewania/