Dom i Wnętrze

Najnowsze trendy w oświetleniu

W 2023 roku trendy aranżacyjne niosą ze sobą kilka ciekawych nowości, a także zapowiadają powrót kilku ulubionych propozycji. Nie tylko, jeśli chodzi o wystrój wnętrz, ale także dodatki – w tym oświetlenie.

Trendy oświetleniowe w 2023

Nadchodzący nowy rok zwiastuje powrót pastelowych dodatków, jakie niezmiennie kojarzą się z latami 60. Lampy w delikatnych odcieniach kolorystycznych są na topie. Zresztą nie tylko, jeśli chodzi o kolory, ale także kształty, jakie nieodzownie kojarzą się ze stylem retro. Zarówno, jeżeli mowa jest o małych kloszach, jak również tych większych, które pomagają zapewnić dużą ilość światła. Na topie będą także lampy, które zaprojektowane będą zgodnie z zasadami glam loft, gloft czy soft loft.

Najmodniejsze style oświetlenia

Wśród ciekawych propozycji, które na dłużej zagoszczą w polskich domach, na pewno będzie można obserwować różnego rodzaju krzywizny i wygięcia. Nie zabraknie również lamp, których żyrandole mogą przypominać powiewające na wietrze flagi z falistymi krawędziami. Wiele osób zauważa w tym nawiązanie do czasów przeszłych, kiedy to na topie były abażury z frędzlami, którymi nierzadko dzieci bawiły się u swoich dziadków. Taka odświeżona propozycja jest świetna dla wnętrz nowoczesnych, którym należy dodać nieco subtelności. Chociaż, warto również zwrócić uwagę na oświetlenie, jakie zostało zaprojektowane zgodnie ze stylem art deco, które mogą przywodzić na myśl mogą niekiedy…drapacze chmur. 

Funkcjonalne i stylowe oświetlenie główne – jakie wybrać?

Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim pomieszczeniem ma się do czynienia. Jak najbardziej mogą to być lampy wiszące, ale w nowoczesnej, prostej formie z pałąkami po bokach. Nie można jednak zapomnieć, że do wnętrz o mniejszym metrażu, ciekawą i modną propozycją staną się plafony o różnych kształtach. Ciekawą propozycją wydają się także lampy z kloszami, które będą miały takie same odcienie jak ściany, czy też zasłony. Pomoże to stworzyć monochromatyczny wystrój, gdzie wszystkie elementy będą ze sobą współgrać.