Kwiaty w ogrodzie – co warto o nich wiedzieć?

Planując aranżację swojego ogrodu często zastanawiamy się, jakie ustawienie roślin i wybór konkretnych kwiatów będzie najlepszy. Na szczęście nie musimy posiadać odpowiedniego wykształcenia, aby móc cieszyć się pielęgnowaniem własnego ogrodu. Wystarczy odrobina czasu i skupienia, aby nasz ogród zamienić w miejsce idealne do odpoczynku i relaksowania się! Od czego zacząć?

Pierwszym krokiem może być próba określenia rodzaju ziemi, którą dysponujemy. Istotny będzie odczyn pH, jak również zakwaszenie i ilość próchnicy. Dzięki temu znacznie skuteczniej dobierzemy konkretne gatunki roślin.
Jeśli nie mamy pomysłu na konkretne rośliny nie wahajmy się zajrzeć do poradników ogrodniczych. Znajdziemy w nich liczne porady oraz wskazówki, jak od zera stworzyć ciekawą aranżację nawet niewielkiego ogrodu. Dodatkowo specjaliści jasno wskazują, kiedy wysiewać czy przycinać rośliny, aby również w przyszłym roku cieszyły one nasze oczy.

Jak eksponować rośliny?

Z pewnością konieczne jest zakupienie odpowiednich doniczek. Ciekawym patentem może być wykorzystanie podświetlanych donic, które szczególnie wieczorami prezentują się niezwykle elegancko. Donice takie dostępne są w różnych rozmiarach, przez co bez problemu dobierzemy odpowiedni rozmiar do konkretnej rośliny.
Drugą możliwością są liczne osłonki na doniczki – są one wykonywane z ceramiki, plastiku, metali, technorattanu – tu również wybór jest niezwykle szeroki.

Sadzonki roślin znajdziemy na giełdach kwiatowych, sklepach ogrodniczych, w kwiaciarniach. Wiele osób zastanawia się nad wysiewaniem roślin, warto jednak pamiętać, że wysiew wymaga konkretnych warunków glebowych i pielęgnacji nasion. Kupienie gotowych sadzonek to rozsądne wyjście dla osób, które nie są pewne swoich umiejętności ogrodniczych. Jakie rośliny wybrać? Wybór jest bardzo duży: od klasycznych pelargonii, poprzez wrzośce, aż po lawendę czy goździki, zioła.

FOLLOW US ON:
Wymarzona kuchnia
Obraz czy naklejka?
Rate This Article:
http://birchclothing.com/social-media-szkolenie-dla-przedsiebiorcow/ http://aaron.net.pl http://absenting.com.pl/zadbaj-o-swoj-samochod-lepiej/