Jak urządzić salon?

Salon, nazywany czasem też pokojem dziennym, to pomieszczenie, które w każdym domu czy mieszkaniu pełni wiele różnych funkcji. Jest miejscem, w którym w czasie wolnym odpoczywają domownicy, jak również najlepszym pomieszczeniem do przyjmowania gości i do spotkań z przyjaciółmi. Właśnie dlatego konieczne jest zadbanie o odpowiednią jego aranżację, by całość nie tylko dobrze się prezentowała, ale była funkcjonalna i komfortowa.

Spójność z innymi pomieszczeniami

Nie ulega wątpliwości, że aranżacja salonu powinna być dopasowana do stylu, w jakim urządzone jest całe mieszkanie. Wejście do pokoju zazwyczaj jest dobrze widoczne z przedsionka. Nowoczesne salony często nie posiadają drzwi i swobodnie przechodzą w strefę kuchni czy przedpokoju. Właśnie dlatego konieczne jest zadbanie, by całość do siebie pasowała, a jednocześnie by widoczne było wydzielenie poszczególnych stref.

Oświetlenie

Oświetlenie jest kwestią, która odgrywa ogromną rolę przy aranżacji. Konieczne jest bowiem zadbanie o komfort przebywających w pomieszczeniu osób i zapewnienie maksymalnej funkcjonalności salonu. W przypadku umieszczenia w salonie dużego stołu oświetlenie powinno znaleźć się nad nim, najlepiej na środku. Warto pamiętać, że wiszące lampy prezentują się pięknie, ale mogą razić w oczy siedzących przy stole gości – należy więc zadbać o odpowiednią wysokość ich zawieszenia. Punkty świetlne muszą się też znaleźć nad blatem kuchennym, jeśli kuchnia łączona jest z salonem. Efektywnie będzie prezentować się także oświetlenie we wnękach. Koniecznym elementem jest lampa znajdująca się w pobliżu strefy wypoczynkowej, czyli kanapy i foteli – może być to lampa zawieszona na suficie, choć bardziej efektownie będzie prezentować się duża lampa stojąca.

Meble w salonie

W nowoczesnych aranżacjach panuje jedna zasada – im mniej mebli, tym lepiej. Oznacza to, że najlepiej postawić na zabudowane szafy i regały albo na meblościankę. Producenci oferują obecnie regały złożone z modułów, które można dowolnie zestawiać, tworząc swój własny komplet do pokoju dziennego – sprawdź na stronie http://mebledosalonu.co.pl/. Tym samym możliwe jest maksymalne wykorzystanie potencjału przestrzeni, a jednocześnie pozostawienie dostatecznie wiele miejsca dla pozostałych, najważniejszych w salonie mebli. Oprócz regałów i półek duże znaczenie odgrywa oczywiście sofa, stolik kawowy i fotele. W większości przypadków najlepszym wyborem jest sofa narożna. Doskonale sprawdzi się w kącie pokoju, ale będzie też mogła optycznie wydzielić strefy w salonie. Takie sofy posiadają także możliwość rozkładania na noc, co pozwala uzyskać dodatkowe miejsce do spania dla gości. Oprócz sofy w salonie można postawić także fotele, które umożliwią komfortowy wypoczynek. W przypadku niewielkiej powierzchni fotele z powodzeniem zastąpią pufy. Tego rodzaju siedziska nie tylko prezentują się świetnie zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i klasycznych, ale w dodatku są lekkie, dzięki czemu można je z łatwością przenosić z miejsca na miejsce. Niektóre z nich wyposażone są ponadto w skrzynię, która zapewnia dodatkowe miejsce na przechowywanie różnych przedmiotów.

FOLLOW US ON:
W poszukiwaniu natur
Grille gazowe – cz
Rate This Article:
http://gosciniecmurckowski.pl http://m34.pl/komfort-podczas-jazdy-konnej-jakie-elementy-ubioru-wybrac/ http://baoqieateri.com