Jak bez remontu odmienić wnętrze?

Od czasu do czasu miewamy chęć na nowy wystroju pokoju czy sypialni. Kompletna wymiana mebli czy dywanów jest dość drogim i radykalnym posunięciem. Kto jednak posiada umiejętności szycia i trochę chęci, ten z łatwością nada pomieszczeniu nowego ducha za pomocą dopasowanych kolorystycznie materiałowych dodatków.

Zalety drelichu we wnętrzu

Muzą naszej przemiany tym razem uczyńmy drelich. Kojarzony kiedyś głównie z mundurami czy też z odzieżą roboczą, jest bardzo wszechstronnym, wykonywanym obecnie ze 100% bawełniany materiałem o gęstym, skośnym splocie. Dostępnym w wielu barwach, wzorach i gramaturach. Drelich wspaniale sprawdza się we wnętrzach, a jego grubszymi odmianami można nawet obijać meble.

Drelich jest wytrzymały i odporny na ścieranie, dlatego jest świetnym materiałem do obszycia poduch kanapowych czy kompletu ozdobnych, mniejszych poduszek. Nada się także na dopasowane kolorystycznie do całości zasłony i na posłanko dla psa czy kota, gdyż oddycha i jest naturalny, a do tego sztywny i stabilny.

Drelich szyjemy grubszymi, odpornymi na rozciąganie nićmi, a pierzemy w temperaturze do 60 stopni. Jest to tkanina mało kurczliwa w praniu i odporna na utratę kolorów.

Odmiana wnętrza jedną tkaniną

Po wybraniu przewodniego akcentu kolorystycznego, ewentualnie z towarzyszącym mu wzorem, zastanówmy się, gdzie możemy go zastosować. Najbardziej oczywistym pomysłem jest uszycie kompletu zasłon, obrusa lub serwet i poszewek na kilka poduszek ozdobnych, które umieścimy strategicznie na kanapie i fotelach.

Jeśli mamy trochę miejsca, możemy uszyć wielką, ozdobną pufę typu worek i wypełnić ją granulatem styropianowym. Jeśli to pokój dziecięcy, możemy uszyć kilka zabawnych, zawieszanych na drzwiach i oknach, drelichowych zwierzątek lub materiałowy przybornik z dużymi kieszeniami na drobiazgi.

Sypialnię możemy odmienić zasłonami, poduszkami, narzutą, a jeżeli mamy taką możliwość, możemy własnoręcznie zmodernizować stare łóżko obijając istniejące wezgłowie tą samą tkaniną. Jeżeli rama naszego łóżka jest niska, ale z jednej strony opiera się o ścianę, możemy z obitej gąbką tapicerską i tkaniną grubej płyty pilśniowej samodzielnie wykonać mocowaną do ściany imitację wysokiego wezgłowia, która nie tylko efektownie wygląda, ale i zapewni wygodne oparcie.

Wykorzystanie tkanin to popularny trik dekoratorów używany do natychmiastowego nadania nowego wyrazu monotonnemu wnętrzu.

Silnik Stirlinga –
Czy meble kuchenne m
Rate This Article:
http://artexint.com.pl/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac/ http://tmfportal.org/szkolenia-dla-przedsiebiorcow/ zobacvz wiecej