Zdrowie i Uroda

Hydrodermabrazja Dermaclear – dogłębne oczyszczanie twarzy

Dermaclear to połączenie hydrodermabrazji i aplikacji składników odżywczych. Sprawdź, jak działa na skórę ten błyskawiczny zabieg oczyszczający.

Hydrodermabrazja Dermaclear dogłębne oczyszczanie twarzy bez podrażnień

Zabieg Dermaclear stanowi połączenie hydrodermabrazji (mikrodermabrazji wodnej) z aplikacją wybranych substancji aktywnych. Jest to świetny sposób na natychmiastowe odświeżenie cery, ale też przygotowanie jej do zabiegów laserowych i poprawienie jej kondycji na dłużej (przy zastosowaniu serii zabiegów). Co warto wiedzieć na temat hydrodermabrazji?

Hydrodermabrazja – co to jest?

Hydrodermabrazja to inaczej mikrodermabrazja wodna. Jest to swego rodzaju peeling wodny, podczas którego substancją złuszczającą jest sól fizjologiczna aplikowana pod odpowiednim ciśnieniem. Celem zabiegu jest usunięcie martwych, zrogowaciałych komórek naskórka, a także oczyszczenie cery z zaskórników, łoju i zanieczyszczeń.

Dermaclear to zabieg oczyszczania twarzy, dostępny m.in. w katowickiej Klinice Miracki, który stanowi udoskonaloną formę hydrodermabrazji. Mechaniczne złuszczanie przy pomocy strumienia mikrokropelek soli fizjologicznej połączono z eksfoliacją chemiczną z wykorzystaniem łagodnych kwasów chemicznych. Na koniec aplikowane są preparaty odżywcze, które skóra chłonie jak gąbka, dzięki wcześniejszemu dogłębnemu oczyszczeniu.

W przeciwieństwie do klasycznej mikrodermabrazji zabieg hydrodermabrazji jest znacznie łagodniejszy, co nie oznacza, że mniej skuteczny. Mikrodermabrazja diamentowa powoduje intensywne złuszczenie naskórka i wymaga kilkudniowej rekonwalescencji, ponieważ skóra jest silnie zaczerwieniona i podrażniona. W przypadku hydrodermabrazji od razu można wrócić do codziennych aktywności, a skóra wygląda promiennie.

Dermaclear to bardzo delikatna metoda oczyszczania twarzy. Jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry, w tym dla cery wrażliwej. Parametry zabiegu na każdym etapie dostosowywane są do indywidualnych potrzeb skóry. Głowica zakończona jest elastycznym, silikonowym materiałem, który nie podrażnia cery. Sam zabieg jest bezbolesny, a dla wielu osób wręcz relaksujący.

Zabieg Dermaclear, czyli trzyetapowe oczyszczanie skóry

Hydrodermabrazja wykonywana jest przez wykwalifikowanego kosmetologa. Poprzedzona jest konsultacją, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Chociaż Dermaclear jest zabiegiem łagodnym i bezpiecznym, to w niektórych przypadkach nie należy go wykonywać, np. przy naruszeniu ciągłości naskórka, silnych stanach zapalnych skóry, oparzeniach słonecznych, stosowaniu leków przeciwzakrzepowych, oparzeniach słonecznych. Jeśli nie ma przeciwwskazań, kosmetolog może wykonać zabieg jeszcze tego samego dnia. Urządzenie wyposażone jest w dwie głowice – małą do okolic oczu, nosa i ust oraz dużą na czoło, brodę i policzki. Kosmetolog ustawia moc ssania do potrzeb i wrażliwości skóry.

Hydrodermabrazja Dermaclear składa się z trzech zasadniczych etapów:

  1. Złuszczenie i ekstrakcja – usunięcie martwego naskórka i ekstrakcja zanieczyszczeń za pomocą rozpuszczalnego w wodzie preparatu, zawierającego alfa-hydroksykwasy. Efektem jest czysta i świeża skóra.
  2. Oczyszczenie skóry – dzięki zastosowaniu silnie ssącej głowicy, zanieczyszczenia nawet w głębokich warstwach skóry zostają rozbite i usunięte. Skóra jest przygotowana do wchłonięcia preparatów odżywczych i nawilżających.
  3. Odżywienie – za pomocą obrotowej końcówki na twarz aplikowane jest wybrane serum, którego składniki wnikają w głąb oczyszczonej skóry. W skład preparatu mogą wchodzić substancje nawadniające i przeciwutleniacze, które chronią, odżywiają i nawilżają skórę.

Mikrodermabrazja wodna – błyskawiczne odświeżenie twarzy przed ważnym wydarzeniem

Dermaclear to świetny zabieg bankietowy, który zapewnia natychmiastowy efekt rozświetlonej, wypoczętej, wygładzonej skóry. Bezpośrednio po zabiegu wyraźnie poprawia się kondycja skóry – staje się ona świeża, odżywiona i intensywnie nawilżona. Co ważne, brak jest jakichkolwiek podrażnień pozabiegowych, dlatego hydrodermabrazja chętnie wykonywana jest przed ważnymi spotkaniami, wydarzeniami, świętami czy uroczystościami. Jeśli chcesz się prezentować perfekcyjnie w ważnym dla Ciebie dniu, rozważ mikrodermabrazję wodną. Zabieg warto też wykonywać regularnie, aby poprawić kondycję skóry na dłużej.

Dowiedz się więcej na temat hydrodermabrazji skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/