Dom drewniany – żyj ekologicznie i płać mniej!

Życie w zgodzie z przyrodą jest dzisiaj łatwiejsze niż dawniej – możemy wybierać pomiędzy urządzeniami zmniejszającymi skażenie gleby, wody, szukać alternatywnych źródeł energii. Warto także, aby nasz dom był w pełni ekologiczny. W tym celu warto zainteresować się budownictwem szkieletowym. Domy jednorodzinne tworzone w tej technologii są nie tylko ekologiczne, ale i znacznie tańsze od klasycznych, murowanych domów!

Domy szkieletowe dopasowane do potrzeb inwestora

Moda na domy szkieletowe drewniane przywędrowała do nas ze Skandynawii – ze względu na dużą ilość surowca takie domy stały się niezwykle popularne na północy. Atutem była również szybkość ich budowy oraz niewielkie koszty. Dzisiaj budowa domu w konstrukcji szkieletowej zajmuje zaledwie kilka miesięcy i nie jest uzależniona od pogody – jedynym elementem wymagającym wyschnięcia są fundamenty takiego domu. Gdzie znajdziemy projekty domów drewnianych? Zaoferuje nam je między innymi marka mawit.com.pl, która specjalizuje się w eleganckich domach drewnianych na każdą kieszeń. To co zwraca uwagę to z pewnością elegancja i wysoka estetyka domów drewnianych. Największą popularnością cieszą się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza. Architekci zadbali o to, aby każdy dom wewnątrz był jasny i przestronny – wszystko za sprawą okien i otwartej zabudowy.

Co warto wiedzieć o domach drewnianych?

Najważniejsze jest to, że dom drewniany budowany jest w czasie 2-8 miesięcy, w zależności od tego, czy ma być oddany w stanie surowym zamkniętym czy deweloperskim. Koszty wybudowania takiego domu są o ok. 35-40% niższe niż budowa analogicznego domu murowanego – to sporo! Taka różnica może być wykorzystana na dokładne wyposażenie domu. Domy drewniane budowane są w zgodzie z zasadami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że będą wspierać oszczędności naszego portfela!

Dlaczego warto kupow
Art deco w mieszkani
Rate This Article: