Dlaczego trafny wybór okien do naszego domu jest tak ważny?

W Polsce nie brakuje producentów okien – tysiące firm zaoferują nam klasyczne okna wykonane z PCV, ale również okna tworzone z aluminium czy drewna. Wszystkie one odznaczają się różną odpornością na uszkodzenia, przewodzenie ciepła, ceną. Wybór nie powinien być przypadkowy!

Okna na Śląsku, okna na Pomorzu – sprawdź warunki!

Obecnie wiele mówi się o problemie smogu – faktem jest, że warunki atmosferyczne oraz wzmożona potrzeba ogrzewania domów jednorodzinnych szybko doprowadza do sytuacji, w której oddychamy samymi pyłami. Może to szybko prowadzić do powstawania chorób układu oddechowego, powstawania kaszlu, problemów z oddychaniem. Okna Śląsk wybierane na obszarach, gdzie stężenie pyłów jest wysokie powinny chronić nas przed zanieczyszczeniami. Okna takie najczęściej posiadają wzmocnione uszczelki oraz są tworzone z materiałów odporniejszych na uszkodzenia.

Odpowiednie okna mogą także znacząco zmniejszyć poziom hałasu wewnątrz mieszkania. Problem nadmiernego hałasu dotyka przede wszystkim mieszkańców dużych miast – gwar ulicy, szum samochodów, bliskość miejsc rozrywki – to najpowszechniejsze kłopoty. Dzisiaj producenci tacy jak okna-internorm.pl zaproponują nam okna ograniczające hałas dochodzący z zewnątrz nawet o 70%! Okna dźwiękoszczelne przydadzą się również tam, gdzie mieszkają małe dzieci. Dzięki nim rodzice nie będą mieli problemów z uspokojeniem i uśpieniem malucha.

Czy okna mogą wpłynąć na nasze bezpieczeństwo?

Wiele kupujących interesuje się oknami antywłamaniowymi, których zadaniem jest znaczne utrudnienie przedostania się do wnętrza domu. Pamiętajmy o tym, że decydując się na takie okna każdy ich element musi posiadać odpowiednie atesty. Klasy bezpieczeństwa oznaczone są cyframi, gdzie najniższe oznaczają najmniejszy stopień ochrony.

Ranking lustrzanek c
Kuchnia w stylu glam
Rate This Article: