Designerskie meble do salonu

Aranżując obecnie salon, czy ogólnie rzecz biorąc mieszkanie, stawiamy przede wszystkim na nowoczesność i unikatowość. Każdy pragnie, żeby wszystkie pomieszczenia w jego domu były umeblowane modnie, ale by jednocześnie wyróżniały się czymś szczególnym – co sprawi, że wnętrze nabierze bardziej osobistego, niepowtarzalnego charakteru. Może w tym pomóc odpowiednie umeblowanie – a obecnie rynek obfituje w designerskie, fantazyjne i oryginalne produkty.

Najważniejszym miejscem w każdym mieszkaniu jest salon – to właśnie tam cała rodzina spotyka się zwykle wieczorami, właśnie tam zwykle przesiadujemy i tam też zapraszamy gości. Salon to wizytówka każdego domostwa i osób, które je prowadzą. Może być wyposażony w nowoczesne krzesła (na przykład krzesła przezroczyste, ale również takie o interesującym kształcie, na przykład z ciekawie wygiętym oparciem, albo przypominające fotel filmowca), a także designerskie stoliki kawowe. W salonie nie może zabraknąć foteli oraz pasujących do nich pufów. Ciekawe są fotele w całości wykonane tylko z drewna, albo kształtem przypominające jajo. Obecnie projektowane są też ekskluzywne fotele bujane, zupełnie inne niż znaliśmy wszyscy do tej pory – wykonane ze sklejki i pozbawione podpórek pod łokcie, a do tego na tyle funkcjonalne, że po rozłożeniu mogą służyć za łóżko!

Współcześnie projektanci tworzą nie tylko modne krzesła do salonu, ale również lampy designerskie, które dopełniają całości w tym pomieszczeniu. Tak naprawdę osoby bardziej tradycyjne, nie lubiące udziwnień mogą postawić tylko na podobny, nietuzinkowy akcent w tym wnętrzu, by uzyskać wrażenie oryginalności. Nie musi to być zresztą koniecznie lampa – modne są też designerskie parawany, stawiane na przykład przy kominku, albo oddzielające jedną część pokoju od drugiej (na przykład jadalną od telewizyjnej, albo czytelniczą od gościnnej). Wydaje się jednak, że nowoczesne lampy to bardzo dobry pomysł – projektów i pomysłów na nie jest wiele! Oczywiście, bez względu na to, czy wolimy oświetlenie wiszące, stojące czy ścienne, jest w czym wybierać. Warto bliżej przyjrzeć się lampom przeszklonym prestiżowych marek – na przykład przeszklonym, albo przypominającym rozgrzaną planetę kulom, czy wydłużonym lampkom biurkowym. Takie designerskie oświetlenie może być głównym lub bocznym źródłem światła – każdy salon nabierze dzięki nim charakteru.

Oczywiście, to nie koniec, ponieważ do wyboru kupujących pozostają jeszcze wszelakie szafki oraz dodatki – dywaniki, firanki, wazony, a nawet ramki na zdjęcia czy obrazy, które można zawiesić na ścianach. Najmodniejsze są w tym roku kolory inspirowane naturą, jak też biele, w które obfitują meble skandynawskie. I Ty wykreuj swój salon na miejsce nowoczesne i posiadające własny charakter, odwiedź www.idealdesign.pl

FOLLOW US ON:
Jakie oświetlenie w
Jak urządzić elega
Rate This Article:
http://aaron.net.pl https://powloki.com.pl http://poznajauditt.pl