Czy mieszkanie w drewnianych domach jest tak samo komfortowe jak w domach murowanych?

W poszukiwaniu idealnego domu dla nas i naszych bliskich warto rozważyć budownictwo drewniane. Obecnie domy tworzone z drewna są jednymi z najchętniej wybieranych przez polskich prywatnych inwestorów. Czy taki dom faktycznie sprawdzi się w polskich warunkach? Ile kosztuje? Czy możemy wybudować go w mniej niż w rok?

Budowa drewnianych domów w Polsce

Decyzja o wybudowaniu domu to olbrzymia zmiana w naszym życiu – wszystko z powodu konieczności zmiany miejsca życia, ale i poświęcenia dużej ilości oszczędności. W Polsce zdecydowana większość domów prywatnych jest budowana dzięki kredytom. Dzisiaj jednak młodzi ludzie nie chcą zapożyczać się na kolejne 25-30 lat. Pragną wybudować dom szybciej i taniej. Czy jest to możliwe?

Duże zainteresowanie drewnianymi domami wynika przede wszystkim z ich względnie niskiej ceny. Szacuje się, że są one o 35% tańsze niż w przypadku analogicznych domów murowanych. Taka oszczędność to spore zaskoczenie – zaoszczędzoną kwotę można przeznaczyć na lepsze wyposażenie wnętrza mieszkania.
Skąd wziąć projekt domu drewnianego? Oferują je firmy specjalizujące się w budowie tego rodzaju budynków. Na stronach takich jak mawit.com.pl znajdziemy dziesiątki interesujących projektów domów jednorodzinnych, w tym domów piętrowych oraz domów parterowych, w których możliwe jest zabudowanie poddasza. Domy te zostały zaprojektowane w taki sposób, aby spełniać oczekiwania jak największej liczby potencjalnych klientów. Wewnątrz znajdziemy wiele przestrzeni oraz naturalnego światła.

Ile trwa budowa domu drewnianego?

Wszystko zależy od tego w jakim stanie ma być on oddany w ręce klienta. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym jest to czas od 2 do 4 miesięcy. Na dom w stanie deweloperskim przyjdzie nam poczekać ok. 6-8 miesięcy. Wykonawca może zaproponować nam także wykończenie domu od wewnątrz.

 

 

Nowoczesne donice
Dlaczego warto kupow
Rate This Article: