Chronimy podłogę – maty ochronne?

Pomimo tego, że niemal powszechnie użytkujemy krzesła biurowe na kółkach zarówno w biurach, jak i domach prywatnych, to rzadko kiedy zastanawiamy się nad ich możliwym wpływem na powierzchnię podłogi. Czy takim krzesłem możemy uszkodzić podłogę i jak ewentualnie temu zaradzić? Czy istnieje tani i prosty sposób na ochronę powierzchni podłogi i uniknięcie jej późniejszej całościowej wymiany?

Podłoga łatwo się niszczy!

Już na samym początku rozważań na temat ochrony powierzchni podłogi warto uświadomić sobie, że najczęściej wykorzystywany w biurach i naszych domach panele oraz wykładziny są niezwykle podatne na wszelkiego rodzaju zarysowania, kontakty z płynami czy też wytarcia spowodowane stałym kontaktem z powierzchnią obuwia (zwłaszcza drobnymi ziarenkami piasku pomiędzy nimi). Z tego też względu niejednokrotnie wystarczy zaledwie kilka miesięcy na to, aby podłoga nie tylko utraciła swój blask, ale również szpeciła głębokimi rysami. Jak temu zapobiec?

Tani i sprawdzony sposób!

Jednym z najlepszych, a zarazem najtańszych sposób na zabezpieczenie powierzchni podłogi w okolicach biurka i pod krzesłem jest oczywiście mata ochronna. Najtańsze maty ochronne kupimy już w okolicach 20,-zł, a w zupełności wystarczą one do kilkumiesięcznego zabezpieczenia podłogi. Decydując się jednak na zakup maty ochronnej warto wybrać matę odrobinę grubszą (przynajmniej 1 mm) oraz o możliwie jak największych wymiarach. Większa mata przełoży się nie tylko na zabezpieczenie większej powierzchni, ale również na komfort użytkowania – nie trzeba będzie cały czas myśleć o tym czy krzesło wciąż znajduje się w obrębie podkładki ochronnej.

Kupując matę ochronną warto wybrać model, który ma dodatkowo zaokrąglone wszystkie rogi – pomoże to w uniknięciu ewentualnego podwijania się maty ochronnej, a także przypadkowemu zahaczaniu o jej narożniki.

Rolowana czy składana?

W sklepach z akcesoriami biurowymi dostaniemy dwa rodzaje mat – zwijane w rulon oraz składne. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup maty zwijanej w rulon, gdyż wtedy wystarczy ją jedynie rozłożyć na podłodze w stronę przeciwną do pierwotnego zwinięcia i maksymalnie po kilku godzinach mata będzie idealnie przylegała do powierzchni podłogi. W przypadku mat składanych może się czasami zdarzyć, że będą one nienaturalnie odstawały, a tym samym ulegną znacznie szybszemu zużyciu.

Podsumowując, ochronę podłogi w postaci mat ochronnych warto zastosować nie tylko w biurze, ale również przy domowym biurku – będzie to znacznie tańsze rozwiązanie niż późniejsza naprawa uszkodzonej powierzchni podłogi.

POST TAGS:
FOLLOW US ON:
Oświetlenie- design
Szafy wnękowe – n
Rate This Article:
https://mastermedia.info.pl http://naropa2016.org/nowoczesny-naroznik-tarasowy/ http://yourpbc.org