Art deco w mieszkaniu

Elegancja, klasa i wysokiej jakości materiały – oto art deco! Mimo zmieniających się jak w kalejdoskopie trendów, które chwilowo rewolucjonizują wnętrza, aby za chwilę ustąpić miejsca kolejnemu objawieniu, moda na klasykę trwa niezmiennie. Jeśli nie pociąga Cię popularny minimalizm i skandynawska biel, sprawdź zupełnie odmienny, oryginalny styl art deco, który wyróżni Twoje mieszkanie!

Retro inspiracje

Źródeł art deco powinniśmy szukać w minionej epoce. To w czasach międzywojennych wykształcił się niezwykle wyrazisty nurt, w którym tradycja miesza się z awangardą.  Moda, design, architektura i kultura zostały całkowicie zdominowane przez nową formę, która miała być kontrą  na  wszechobecną secesje. Projektanci usunęli z budynków i wnętrz zbędną ornamentykę, giętkie linie i chaotyczne kompozycje. Dążono za to do maksymalnej harmonii, funkcjonalności i jakości.

Art deco w Twoim mieszkaniu

Jakie elementy ponadczasowego stylu warto przemycić do swojego mieszkania? Przede wszystkim duże, masywne meble polerowane na wysoki połysk. Ciężkie biurko albo komoda z intarsjami na frontach z ciemnego, egzotycznego drewna będzie prezentować się naprawdę imponująco. Zastosowanie znajdą tu również meble z elementami chromowanymi oraz marmury. W sercu aranżacji powinna znaleźć się tapicerowana ciemną skórą kanapa (najlepiej zabudowana szafkami czy półkami). Wszystkie elementy dekoracyjne powinny mieć charakter powtarzalny, a kompozycja oparta musi być na symetrii i porządku. Zapomnij o pastelach i mdłych szarościach. Paleta kolorystyczna charakterystyczna dla art deco jest niezwykle wyrazista. Główną rolę odgrywa tutaj czerń, biel, grafit oraz srebro i złoto. Poszukiwania mebli, które stworzą w Twoim mieszkaniu klimat rodem z powieści o Wielkim Gatsby’m zacznij od wizyty na stronie www.gama-sklep.com.pl.

 

Dom drewniany – ż
Parasole ogrodowe ni
Rate This Article: